5 НЕОЧЕВИДНИХ ПРИЧИН ДЕПРЕСІЇ
Депресивний стан або субклінічна депресія можуть бути раннім маркером великого депресивного розладу (клінічної депресії). Це стан, коли симптоми депресії помітні, але не досягають діагностичного порогу для встановлення діагнозу.
5 неочевидних факторів, які можуть спровокувати депресивний стан або субклінічну депресію:
1. Гіпотеріоз
Щитовидна залоза контролює всю гормональну систему в організмі. Нестача гормонів щитовидки може призвести до депресії, втоми та апатії.
2. Дизбактеріоз
Наукові дослідження підтверджують зв'язок між кишківником і мозком. Виявляється, 90% серотоніну, відомого як "гормон щастя", виробляється саме в кишківнику. Проблеми з мікробіотою можуть викликати неврологічні та психічні розлади.
3. Застій жовчі
Порушення в роботі жовчного міхура та печінки можуть спричинити хронічну втому, постійну нестачу енергії, тривогу та депресію. Застій жовчі часто супроводжується скупченням негативних емоцій, таких як злість, образи та невиражена агресія.
4. Дефіцит Omega-3
Омега-3 є важливим компонентом для мозку і має нейропротекторні та протизапальні властивості. Дослідження показують кореляцію між низьким рівнем омега-3 та високою частотою депресії.
5. Невирішені психологічні проблеми
Дитячі травми, непрожиті емоції та внутрішні конфлікти формують всередині відчуття болю та порожнечі. Вони можуть значно погіршувати психоемоційний стан та сприяти розвитку депресії.
*Зверніть увагу: діагноз "клінічна депресія" та лікування призначає лікар-психіатр.
**На відміну від клінічної депресії, для лікування депресивного стану антидепресанти неефективні. Якщо у вас є дефіцити в організмі або реальні невирішені психологічні проблеми, антидепресанти не стануть чарівною пігулкою.